- Publikacje
-
Z życia kancelarii
Kancelaria CCLaw uczestnikiem kongresu PVCON
Rynek odnawialnych źródeł energii w Polsce jest na drodze szybkiego wzrostu i wielu sukcesów. Jednak tak szybka transformacja energetyczna rodzi również wiele wyzwań – jednym z nich są kończące się moce przyłączeniowe dla nowych farm fotowoltaicznych.
Jakie mamy instrumenty prawne, które mogą temu zaradzić? M.in. linia bezpośrednia, spółdzielnie energetyczne czy prosument zbiorowy. Każde rozwiązanie ma swoją specyfikę i z tego właśnie zakresu szkoliliśmy podczas kongresu PVCON 2023. Radca prawny i wspólnik Witek Chmarzynski podzielił się z uczestnikami swoimi praktycznymi doświadczeniami podczas prezentacji i webinaru.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za aktywny udział podczas wystąpień.
Interesuje Cię ta tematyka lub inne szkolenia z zakresu OZE?
Wśród naszych publikacji można zaleźć wiele merytorycznych materiałów z zakresu prawa i energetyki odnawialnej. Zapraszamy również do zapisu na prenumeratę mailową, gdzie informujemy o najnowszych szkoleniach i zmianach prawnych z branży.
Najnowsze publikacje
03.09.2024
03.09.2024 | Energetyka odnawialna
Wyłączenia instalacji OZE i straty finansowe – kto powinien za nie odpowiadać?Wyłączenia instalacji PV oraz wiatrowych stosowane przez operatorów stały się standardowym mechanizmem bilansującym ilość energii elektrycznej w sieci, którego koszty ponoszą wyłącznie wytwórcy. Przeanalizowaliśmy tę sytuację od strony prawnej.
06.06.2024
06.06.2024 | Energetyka odnawialna
Umowa urbanistyczna między inwestorem a samorządemPrzez wiele lat poważne wątpliwości budziła możliwość, a wręcz legalność, uzgadniania przez deweloperów z gminami zasad, na których inwestor wykona na rzecz danej jednostki samorządu terytorialnego określoną inwestycję, w zamian za co umożliwione zostanie mu wykonanie głównego zamierzenia inwestycyjnego.
05.06.2024
05.06.2024 | Energetyka odnawialna
Umowa cPPA dostępna dla coraz szerszej grupy wytwórców i odbiorców – studium przypadkuFormułę właściwą dla umowy cPPA w końcu zdecydowała się wprowadzić ENEA S.A., która jak każda spółka z tzw. #BigEnergy bardzo długo opierała się bilansowaniu cPPA. Jako kancelaria mieliśmy przyjemność uczestniczyć przy jednym z pierwszych kontraktów cPPA, w którym uczestniczy podmiot z #BigEnergy. W naszym przypadku była to ENEA S.A.