Podsumowanie szkolenia „Elektromobilność od A do Z”

4 października w Warszawie oraz on-line przedstawiciele branży emobility spotkali się na szkoleniu z prawnych i praktycznych aspektów funkcjonowania elektromobilności w Polsce. Prowadzący mec. Witold Chmarzyński przedstawił działanie branży od strony prawnej, sporo dyskusji toczyło się wokół nadciągających zmian w związku z rozporządzaniem AFIR (o którym pisaliśmy również w jednym z ostatnich artykułów: Fit for 55 & AFIR – dyrektywy unijne dotyczące samochodów elektrycznych w Polsce ).

Szkolenie okazało się świetnym miejscem do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat branży EV. Udział wzięli m.in. przedstawiciele takich firm jak Volkswagen Group Polska, ENEFIT, Anwim (stacje Moya), Prime Energy, Energiequelle GmbH, Solwis, ENDORFER, SOLAR-PROJECT, Cowder, IMB Power EV czy Sonnekraft PV Inwest. Zachęceni przez uczestników do kontynuowania tego rodzaju szkoleń, już planujemy kolejne edycje.

Jeszcze w tym roku odbędzie się seminarium online dotyczące infrastruktury do ładowania oraz obowiązków właścicieli nieruchomości, deweloperów, zarządców nieruchomości, firm budowlanych i projektowych.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział i do zobaczenia niebawem!

Bądź z prawem na bieżąco

A może powiadomienie o kolejnych ważnych zmianach w prawie? Zapraszamy do zapisu na naszą mailową prenumeratę informacyjną – raz w miesiącu przesyłamy zestawienie informacji o aktualnych zmianach prawnych i opublikowanych artykułach z naszego bloga. Najnowsze wieści publikujemy również na kanałach Facebook i Linkedin. Pozostańmy w kontakcie!

Najnowsze publikacje

05.10.2023

05.10.2023 | Energetyka odnawialna

Nowe zasady planowania przestrzennego a instalacje OZE

24 września weszła w życie największa od lat nowelizacja przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Wiele zmian dotyczy zasad lokowania instalacji wytwarzających energię z odnawialnych źródeł, takich jak farmy fotowoltaiczne czy farmy wiatrowe.

chevron-left-gold

25.09.2023

25.09.2023 | Elektromobilność

Fit for 55 – dyrektywy unijne dotyczące samochodów elektrycznych w Polsce

Już 13 kwietnia 2024 roku wejdzie w życie rozporządzenie unijne AFIR, które dużo zmieni w procesie stawiania stacji ładowania. AFIR (Regulation for the Deployment of Alternative Fuels Infrastructure) jest realizacją pakietu „Fit for 55” i zastąpi Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/94/UE z dnia 22 października 2014 r. w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych.

chevron-left-gold

23.08.2023

23.08.2023 | Elektromobilność

Budowa 1000 stacji ładowania samochodów elektrycznych cz. II – procedury, odbiór UDT, uruchomienie i funkcjonowanie

Czy stacja ładowania zainstalowana na terenie firmy służąca do ładowania auta prezesa podlega badaniu czy też nie? A co jeśli z tej samej stacji ładowania zaczną korzystać pracownicy lub goście odwiedzający prezesa?

chevron-left-gold
Wszystkie publikacje
mobile-menu-shape