Podsumowanie szkolenia „Elektromobilność od A do Z”

4 października w Warszawie oraz on-line przedstawiciele branży emobility spotkali się na szkoleniu z prawnych i praktycznych aspektów funkcjonowania elektromobilności w Polsce. Prowadzący mec. Witold Chmarzyński przedstawił działanie branży od strony prawnej, sporo dyskusji toczyło się wokół nadciągających zmian w związku z rozporządzaniem AFIR (o którym pisaliśmy również w jednym z ostatnich artykułów: Fit for 55 & AFIR – dyrektywy unijne dotyczące samochodów elektrycznych w Polsce ).

Szkolenie okazało się świetnym miejscem do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat branży EV. Udział wzięli m.in. przedstawiciele takich firm jak Volkswagen Group Polska, ENEFIT, Anwim (stacje Moya), Prime Energy, Energiequelle GmbH, Solwis, ENDORFER, SOLAR-PROJECT, Cowder, IMB Power EV czy Sonnekraft PV Inwest. Zachęceni przez uczestników do kontynuowania tego rodzaju szkoleń, już planujemy kolejne edycje.

Jeszcze w tym roku odbędzie się seminarium online dotyczące infrastruktury do ładowania oraz obowiązków właścicieli nieruchomości, deweloperów, zarządców nieruchomości, firm budowlanych i projektowych.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział i do zobaczenia niebawem!

Bądź z prawem na bieżąco

A może powiadomienie o kolejnych ważnych zmianach w prawie? Zapraszamy do zapisu na naszą mailową prenumeratę informacyjną – raz w miesiącu przesyłamy zestawienie informacji o aktualnych zmianach prawnych i opublikowanych artykułach z naszego bloga. Najnowsze wieści publikujemy również na kanałach Facebook i Linkedin. Pozostańmy w kontakcie!

Najnowsze publikacje

17.05.2024

17.05.2024 | Energetyka odnawialna

Linia bezpośrednia – umowa, sprzedaż energii, opłaty i opłacalność – część II

W pierwszej części analizy prawnej opisaliśmy o założeniach funkcjonowania linii bezpośredniej w związku z wprowadzonymi zmianami w przepisach ustawy prawo energetyczne. W części drugiej chcielibyśmy przybliżyć Państwu kwestie opłat z jakimi wiąże się posiadanie linii bezpośredniej oraz obrót energią przesyłaną linią bezpośrednią.

chevron-left-gold

30.04.2024

30.04.2024 | Energetyka odnawialna

Linia bezpośrednia – nowe rozwiązanie dla wytwórców energii z OZE – część I

Zmiany prawa energetycznego, które weszły w życie 7 września 2023 roku, dotyczące linii bezpośredniej są długo wyczekiwaną odpowiedzią na zapotrzebowanie odbiorców na energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii.

chevron-left-gold

26.02.2024

26.02.2024 | Elektromobilność

Rozporządzenie AFIR a konieczność modernizacji stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1804 z dnia 13 września 2023 r. w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych i uchylenia dyrektywy 2014/94/UE, zwane w skrócie AFIR-em, wchodzi w życie już 13 kwietnia 2024 r.

chevron-left-gold
Wszystkie publikacje
mobile-menu-shape