Spółdzielnie energetyczne – podsumowanie szkolenia

Rosnąca popularność spółdzielni energetycznych to nie przypadek. Platforma ta bardzo dobrze odpowiada na dzisiejsze potrzeby energetyczne organizacji z sektora prywatnego i publicznego. Również nie bez powodu jest wspierana licznymi ulgami i dotacjami. Aby zapoznać Państwa z korzyściami, ryzykami i formalnościami związanymi z tym rozwiązaniem, przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy kompleksowe szkolenie otwarte.

13 czerwca odbyła się I edycja szkolenia współorganizowanego przez prawników z CCLaw. oraz finansistów z Assetin pt. Spółdzielnia energetyczna – korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców i samorządów. Seminarium możemy zaliczyć do udanych!

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się m.in.:

  • czy spółdzielnia energetyczna może być opłacalnym rozwiązaniem,
  • jak działa spółdzielnia energetyczna,
  • jak, z kim i gdzie można założyć spółdzielnię energetyczną,
  • na jakich zasadach gmina może uczestniczyć w spółdzielni energetycznej,
  • jak sfinansować budowę instalacji OZE w ramach spółdzielni.

Słuchacze otrzymali kompletny zestaw informacji na temat wdrażania, finansowania i funkcjonowania spółdzielni energetycznej. Nie zabrakło dyskusji i odpowiedzi na wszelkie pytania uczestników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział. Już dziś możemy zapowiedzieć kolejną jesienną edycję. Najbliższe miesiące poświęcimy na rozwój programu szkolenia i pogłębienie wątków, które cieszyły się największym zainteresowaniem uczestników.

Interesuje Cię ta tematyka lub inne szkolenia z zakresu OZE?

Wśród naszych publikacji można zaleźć wiele merytorycznych materiałów z zakresu prawa i energetyki odnawialnej. Zapraszamy również do zapisu na prenumeratę mailową, gdzie informujemy o najnowszych szkoleniach i zmianach prawnych z branży.

Bądź z prawem na bieżąco

A może powiadomienie o kolejnych ważnych zmianach w prawie i artykułach nt. OZE? Zapraszamy do zapisu na naszą mailową prenumeratę informacyjną – raz w miesiącu przesyłamy zestawienie informacji o aktualnych zmianach w prawie i opublikowanych artykułach z naszego bloga. Najnowsze wieści publikujemy również na kanałach Facebook i Linkedin. Pozostańmy w kontakcie!

Najnowsze publikacje

16.10.2023

16.10.2023 | Z życia kancelarii | Elektromobilność

Podsumowanie szkolenia „Elektromobilność od A do Z”

4 października w Warszawie oraz on-line przedstawiciele branży #emobility spotkali się na szkoleniu z prawnych i praktycznych aspektów funkcjonowania elektromobilności w Polsce. Prowadzący mec. Witold Chmarzyński przedstawił działanie branży od strony prawnej, sporo dyskusji toczyło się wokół nadciągających zmian w związku z rozporządzaniem AFIR.

chevron-left-gold

05.10.2023

05.10.2023 | Energetyka odnawialna

Nowe zasady planowania przestrzennego a instalacje OZE

24 września weszła w życie największa od lat nowelizacja przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Wiele zmian dotyczy zasad lokowania instalacji wytwarzających energię z odnawialnych źródeł, takich jak farmy fotowoltaiczne czy farmy wiatrowe.

chevron-left-gold

25.09.2023

25.09.2023 | Elektromobilność

Fit for 55 – dyrektywy unijne dotyczące samochodów elektrycznych w Polsce

Już 13 kwietnia 2024 roku wejdzie w życie rozporządzenie unijne AFIR, które dużo zmieni w procesie stawiania stacji ładowania. AFIR (Regulation for the Deployment of Alternative Fuels Infrastructure) jest realizacją pakietu „Fit for 55” i zastąpi Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/94/UE z dnia 22 października 2014 r. w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych.

chevron-left-gold
Wszystkie publikacje
mobile-menu-shape