Spółdzielnie energetyczne – podsumowanie szkolenia

Rosnąca popularność spółdzielni energetycznych to nie przypadek. Platforma ta bardzo dobrze odpowiada na dzisiejsze potrzeby energetyczne organizacji z sektora prywatnego i publicznego. Również nie bez powodu jest wspierana licznymi ulgami i dotacjami. Aby zapoznać Państwa z korzyściami, ryzykami i formalnościami związanymi z tym rozwiązaniem, przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy kompleksowe szkolenie otwarte.

13 czerwca odbyła się I edycja szkolenia współorganizowanego przez prawników z CCLaw. oraz finansistów z Assetin pt. Spółdzielnia energetyczna – korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców i samorządów. Seminarium możemy zaliczyć do udanych!

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się m.in.:

  • czy spółdzielnia energetyczna może być opłacalnym rozwiązaniem,
  • jak działa spółdzielnia energetyczna,
  • jak, z kim i gdzie można założyć spółdzielnię energetyczną,
  • na jakich zasadach gmina może uczestniczyć w spółdzielni energetycznej,
  • jak sfinansować budowę instalacji OZE w ramach spółdzielni.

Słuchacze otrzymali kompletny zestaw informacji na temat wdrażania, finansowania i funkcjonowania spółdzielni energetycznej. Nie zabrakło dyskusji i odpowiedzi na wszelkie pytania uczestników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział. Już dziś możemy zapowiedzieć kolejną jesienną edycję. Najbliższe miesiące poświęcimy na rozwój programu szkolenia i pogłębienie wątków, które cieszyły się największym zainteresowaniem uczestników.

Interesuje Cię ta tematyka lub inne szkolenia z zakresu OZE?

Wśród naszych publikacji można zaleźć wiele merytorycznych materiałów z zakresu prawa i energetyki odnawialnej. Zapraszamy również do zapisu na prenumeratę mailową, gdzie informujemy o najnowszych szkoleniach i zmianach prawnych z branży.

Najnowsze publikacje

03.09.2024

03.09.2024 | Energetyka odnawialna

Wyłączenia instalacji OZE i straty finansowe – kto powinien za nie odpowiadać?

Wyłączenia instalacji PV oraz wiatrowych stosowane przez operatorów stały się standardowym mechanizmem bilansującym ilość energii elektrycznej w sieci, którego koszty ponoszą wyłącznie wytwórcy. Przeanalizowaliśmy tę sytuację od strony prawnej.

chevron-left-gold

06.06.2024

06.06.2024 | Energetyka odnawialna

Umowa urbanistyczna między inwestorem a samorządem

Przez wiele lat poważne wątpliwości budziła możliwość, a wręcz legalność, uzgadniania przez deweloperów z gminami zasad, na których inwestor wykona na rzecz danej jednostki samorządu terytorialnego określoną inwestycję, w zamian za co umożliwione zostanie mu wykonanie głównego zamierzenia inwestycyjnego.

chevron-left-gold

05.06.2024

05.06.2024 | Energetyka odnawialna

Umowa cPPA dostępna dla coraz szerszej grupy wytwórców i odbiorców – studium przypadku

Formułę właściwą dla umowy cPPA w końcu zdecydowała się wprowadzić ENEA S.A., która jak każda spółka z tzw. #BigEnergy bardzo długo opierała się bilansowaniu cPPA. Jako kancelaria mieliśmy przyjemność uczestniczyć przy jednym z pierwszych kontraktów cPPA, w którym uczestniczy podmiot z #BigEnergy. W naszym przypadku była to ENEA S.A.

chevron-left-gold
Wszystkie publikacje
mobile-menu-shape